2014m. Klubo nuotraukos

Liepsnojantis lygiadienis


Parodai pateiktose nuotraukose užfiksuoti 2009m. ir 2010m. rudens Lygiadienių šventės Kuršių Nerijoje, kurių metu buvo deginamos skulptūros iš nendrių vaizdai. Skulptūros sukuriamos skulptorių ir pastatomos ant vandens. Visą vasarą iki rugsėjo 22dienos jos stovi Gintaro įlankoje, Juodkrantėje, o per lygiadienį sudeginamos.
Degdama ugnis sukuria nepakartojamus vaizdinius ir tai trunka tik trumpą akimirką, kurią užfiksavus fotoaparatu dar ir dar kartą gali grožėtis tuo reginiu… išgyventi ypatingus potyrius. Tai nepakartojama!
Virgilijus Jankauskas gali pasidžiaugti, kad pateko su savo darbais į UNESCO galeriją, kur per metus surengiama iki 12-os parodų, o jų autoriams keliami nemenki reikalavimai.
Paroda turi atspindėti UNESCO veiklą ir prioritetus, turėti meninę vertę ir atitikti kultūros paveldą.
Galbūt „Liepsnojantis lygiadienis“ V.Jankauskui atvers duris į naujas galerijas, kurioms, kaip ir Virgilijui, artimos temos – Lietuvos istorija, senoji baltų kultūra, Mažosios Lietuvos istorija.
V.Jankauskas svajoja fotografuoti taip, kad apie jo fotografiją nereiktų pasakoti, kad ji būtų vienintelė ir visiems pasaulyje suprantama kalba.