2014m. Klubo nuotraukos

Klaipėdiečio darbai – UNESCO galerijoje

jų autoriams keliami nemenki reikalavimai. Paroda turi atspindėti UNESCO veiklą ir prioritetus, turėti meninę vertę ir edukacinį profilį, pageidautina, kad paroda dar nebūtų eksponuota viešose erdvėse.

 


Praėjusių metų pradžioje pateikęs paraišką surengti parodą šioje galerijoje, metų gale autorius sulaukė teigiamo atsakymo, o šių metų gegužę galerijoje buvo atidaryta paroda.
Nuo mokyklos laikų fotografuojantis klaipėdietis yra surengęs ne vieną parodą Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, tačiau kelias iki UNESCO galerijos buvęs ilgiausias.
Prieš penketą metų V.Jankauskas pradėjo domėtis senąja baltų kultūra, dalyvaudavo įvairiose šventėse Ožnugario kaime pas romuvos žynį, jas fotografavo. Prieš trejetą metų Kuršių nerijoje, Juodkrantėje, Gintaro įlankoje pirmą kartą nufotografavo nuostabų renginį – nendrinių skulptūrų deginimą.
Nuo to laiko kasmet per rudens lygiadienį Juodkrantėje ant vandens vėl liepsnoja nendrinės skulptūros, kurias dar pavasarį sukuria tarptautinių simpoziumų dalyviai. V.Jankauskas jau nuo tada pradeda fotografuotoi skulptūros gyvenimą.
Ir kai ateina rudens lygiadienis, skulptūra ją sukūrusio autoriaus uždegama. Tai reiškia, kad ji paaukojama dievams. Įpūdingas reginys trunka vos keliolika minučių. Jas išgyventi dar kartą galima tik žvelgiant į fotografijose įamžintas akimirkas.
Galbūt “Liepsnojantis lygiadienis” V.Jankauskui atvers duris į naujas galerijas, kurioms, kaip ir fotomeninkui, artimiausios temos – Lietuvos istorija, senoji baltų kultūra, Mažosios Lietuvos istorija.
V.Jankauskas sakė svajojąs fotografuoti taip, kad apie jo fotografiją nereikėtų pasakoti, kad ji būtų vienintelė ir visiems pasaulyje suprantama kalba.
Dienraštis Klaipeda, 2011.05.12d