2014m. Klubo nuotraukos

„Pasaulio lietuviai Palangoje 2009“


2. Festivalio globėjas – Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas, organizatoriai: ,,Palangos fotoklubas 750″ ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, partneriai: Palangos ir Neringos savivaldybės, Pasaulio lietuvių bendruomenė, Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Palangos kultūros centras, Palangos turizmo informacijos centras, Airijos lietuvių fotoklubas FOTOMANAI.LT.

II. Pageidautinos festivalio nuotraukų temos

- Lietuvių tautinės, kalendorinės ir valstybinės šventės Pasaulio lietuvių bendruomenėse;
- tautiniai ženklai svetur: koplytstulpiai, lietuviškos parapijos, mokyklos, galerijos, laikraščiai;
- išeivijos gyvenimas: buitis, darbas, poilsis ir pomėgiai;
- gyvenamosios šalies materialusis, nematerialusis ir ekologinis paveldas;
- išeivijos fotomenininkų, fotožurnalistų ir fotografijos entuziastų kūryba.

III. Festivalio dalyviai ir pristatymo datos

3. Festivalyje gali dalyvauti visi Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos nariai, bendruomenių metraštininkai ir tinklalapių kūrėjai, išeivijos fotoklubai, fotogalerijos, fotožurnalistai, fotomenininkai ir asmenys, nepriklausantys išeivijos bendruomenėms ar kūrybinėms organizacijoms, tačiau užsiimantys ir kuriantys meninę, žurnalistinę ar dokumentinę fotografiją.
4. Festivalis ,,Pasaulio lietuviai Palangoje 2009″ bus pristatytas: gegužės 15 d. Vasaros sezono atidarymo šventės metu Palangoje; gegužės 30 d. Neringoje; liepos mėnesį Vilniuje. Atsiradus poreikiui, Pasaulio lietuvių bendruomenė, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos institutas ar LR ambasados parodą galės eksponuoti už Lietuvos ribų.

IV. Dalyvavimo tvarka

5. Festivalio dalyvių prašome nuotraukas siųsti į el. pašto dėžutę: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
6. Pageidaujame nuotraukas ir informaciją gauti iki š. m. gegužės 5 d., vėliau atsiųsta medžiaga bus priimama ir pagal galimybę papildys jau suformuotą ekspoziciją.
7. Festivaliui siunčiamų dokumentinių nuotraukų skaičius neribojamas, fotomenininkų ir fotožurnalistų kūrybinės serijos gali būti iki 20 nuotraukų. Skaitlingesnės kolekcijos bus pristatytos kaip atskiros festivalio parodos. Ypatingas dėmesys bus skiriamas išskirtiniams lietuvybės sklaidos reiškiniams, pavyzdžiui, Vasario 16-osios gimnazijai.
8. Privaloma informacija: autoriaus vardas ir pavardė, trumpas kūrybinis arba gyvenimo aprašymas, portretinė nuotrauka, adresas ir el. paštas, atsiustų nuotraukų pavadinimai, fotografavimo vieta ir data; dokumentinėms nuotraukoms būtina papildoma informacija apie fotografuotą renginį.
9. Festivalio ,,Pasaulio lietuviai Palangoje 2009″ dalyviai gaus DVD su parodoms panaudota medžiaga.
10. Organizatoriai pasižada gautų fotonuotraukų nenaudoti komerciniams tikslams. Informacija tel. + 370 616 92 481,
el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Adas Sendrauskas, festivalio ,,Pasaulio lietuviai Palangoje 2009″ kuratorius, asociacijos ,,Palangos fotoklubas 750″ prezidentas,
Robertas Trautmanas, festivalio ,,Pasaulio lietuviai Palangoje 2009″ koordinatorius, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas ryšiams su užsieniu.